Táborská věž v režii Sokolů

Včera proběhl v budově Jihočeské univerzity v Táboře již 61.ročník Táborské věže, v současnosti mající název Memoriál JUDr. Václava Rajlicha. Do Tábora letos přijelo celkem 144 hráček a hráčů všech věkových kategorií. Hlavním turnajem byl turnaj dospělých a juniorů, který se konal v hlavním sále, v menším sále pak proběhly dva turnaje mládeže. Pojďme se stručně podívat na výsledky jednotlivých turnajů

Turnaj dospělých

Turnaj dospělých přilákal na start 92 účastníků, lídrem startovního pole byl IM Jan Šuráň (ŠK Joly Lysá nad Labem). Hrálo se tempem 2×25 minut na 7 kol. Nadpis není napsán jen tak, řada hráčů domácího oddílu se skutečně střídala na předních deskách. Nakonec cílovou pásku protrhl jako první Matyáš Zeman 6/7 následován oddílovým kolegou Milanem Borkovcem 6/7 (oba Sokol Tábor). Bronz dobyl hlavní favorit IM Jan Šuráň, který též neokusil hořkost porážky, ale zdržel se třemi remízami, čili 5 1/2 / 7.

Výsledky hlavního turnaje zde: http://chess-results.com/tnr403226.aspx?lan=5&art=1&rd=7

Junioři:

V rámci turnaje dospělých byl vyhlášen též přebor juniorů. Zde si palmu vítězství odnesl opět Matyáš Zeman 6/7, stříbro vybojoval David Hák (v současnoti člen Sokola Klatovy) 4 1/2 / 7, bronz pak Martin Novák (Šach.akademie VŠTE ČB) 4 1/2 / 7.

Výsledky v hlavním turnaji …

Děti mladší (ročníky 2004-2008)

V této kategorii zvítězil způsobem start-cíl Daniel Pražák (Sach.Akademie VŠTE ČB) 7/7 !!! následován Janem Vyhnálkem (Spartak Pelhřimov) 5/7 a domácí Dorotkou Veverkovou (Sokol Tábor) 5/7.

Výsledky zde: http://chess-results.com/tnr400951.aspx?lan=5&art=1

Děti nejmladší (ročníky 2009 a mladší)

Tento turnaj se hrál na rozdíl od ostatních na 9 kol a opět jsme zde zaznamenali jednoho borce „start-cíl“. Martin Garabík (Šach.Akademie VŠTE ČB) získal 9/9 a jednoznačně zvítězil. Druhý Filip Vondra podlehl pouze vítězi 8/9, třetí Matěj Hála nasbíral 6,5/9.

Výsledky zde: http://chess-results.com/tnr401621.aspx?lan=5&art=1

Fotky z Táborské Věže ke stažení zde

Mějte se fajn
Příjemné sváteční dny přeje Milan Borkovec

Author: Milan Borkovec

2 thoughts on “Táborská věž v režii Sokolů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *