GP Tábor zahájen!

Mezinárodní šachový turnaj v hotelu Lužnice v Plané nad Lužnicí byl dnes zahájen prvním kolem. Na startu se sešlo 71 šachistů z 6 zemí světa, nasazenou jedničkou je bývalý vítěz tohoto turnaje IM Olaf Heinzel (GER).

Zítra v pondělí 29.července je na pořadu „dvoukolo“, čili od 9:30 druhé kolo a od 15:30 kolo třetí.

Dnešní úvodní partie se nesly ve znamení snahy favoritů dokázat svoji „papírovou“ převahu. V drtivé většině „důkazy klaply“, vyjímkami byly remízy Václava Kotála (ČZ Strakonice) a Zdeňka Chvala (QCC ČB), kteří ztratili „půlku“ … Těmi šťastnějšími byli Josef Prachař (GROP Praha) a Zdeněk Straka (ŠK Týn n. Vlt).

Z druhého kola bude „pikantní“ souboj jmenovců Kotál Václav (ČZ Strakonice) – Kotál Vít (Šach. Akademie VŠTE ČB).