Základní informace

Hrací místnost:

Sokolovna, klubovna 2. poschodí (vchod z Budějovické ulice).

Hrací dny:

ST 15:00 – 16:00 mládež, začátečníci

ČT 19:00 – 21:00 dospělí

Vedoucí: Ing. Zdeněk Havlůj – dospělí

e-mail: zdenek.havluj@quick.cz

Vedoucí: Alois Bartoš – děti

e-mail: abartos@volny.cz

mobil: 732 247 053

č. účtu: 12439301/0100

PřihlášeníAdvanced Chess
Napsal uživatel Milan Borkovec   
Čtvrtek, 27 Duben 2017 15:52
Ultimate Infinity Chess Challenge 2017

Turnaj je v plném proudu, hráči mají za sebou první čtyři kola! A již můžeme vyvozovat některé závěry.Pojďme se tedy podívat na to, jaká je celková situace, jak si vedou naši zástupci a jak bude zřejmě turnaj probíhat. Včera jsem také poprvé měl umožněn přímý vstup do "hrací místnosti", takže jsem viděl z klidu domova a  s bílým vínkem v ruce 4.kolo.

Nejdříve k celkové situaci. V čele je 18-členná skupina se ziskem 2,5/4, v této skupině je na skvělém třetím místě i náš tým EtaoinShrdlu (GM Zdeněk Straka a Patrik Schoupal). Následuje 45-členná skupina hráčů majících 50%, tedy 2/4. Potom 9 týmů se ziskem 1,5/4. Zbytek, celkem 6 hráčů, má bod§ méně, ale ty dle mého skromného dhadu odpadnou. Už nyní totiž vynechali nějaké to kolo ... Náš druhý zástupce Biertrinker (GM Jan Židů) je ve skupině jedna a půl bodových.Z toho zcela jednoznačně vyplývá, že turnaj bude velmi vyrovnaný, výhra má v podstatě cenu zlata! A že každé klopýtnutí se bude sakra těžko dohánět, i když je turnaj superdlouhý (22 kol).

Jak jsem uvedl v úvodu článku, včera jsem se pioprvé dostal k tomu, abych si mohl partie prohlížet on-line. A byla to vskutku zajímavá podívaná. Naši zástupci měli oba shodně černé figury (přičemž Zdeněk s Patrikem už měli černé potřetí ze čtyř partií!) a oba se shodně bránil italskou hrou, přičemž ještě navíc kopírovali první kolo a partii KULLANI - EtaoinShrdlu, kterou naši vyhráli a ještě k tomu dostali cenu za partii kola ( jednu ze dvou). Zásadní pozice pro další vývoj vidíme na diagramu níže: