Základní informace

Hrací místnost:

Sokolovna, klubovna 2. poschodí (vchod z Budějovické ulice).

Hrací dny:

ST 15:00 – 16:00 mládež, začátečníci

ČT 19:00 – 21:00 dospělí

Vedoucí: Ing. Zdeněk Havlůj – dospělí

e-mail: zdenek.havluj@quick.cz

Vedoucí: Alois Bartoš – děti

e-mail: abartos@volny.cz

mobil: 732 247 053

č. účtu: 12439301/0100

PřihlášeníOstravský koník 2017
Napsal uživatel Milan Borkovec   
Sobota, 29 Duben 2017 07:25
MČR můžů a žen, Ostrava 29.4 - 7.5. 2017

aneb Zdeněk Vybíral v akci!

Soutěže družstev dávno skončily, zdálo by se, že nebude o čem psát :-). Přesto příznivci Tábosrkého šachu nemají čas "zahálet". Za prvé tu máme Ferrův memoriál, který je samozřejmě lokálního významu, za druhé je tu právě probíhající Advanced Chess, což je spíše taková zajímavá "vědecká studie" o tom, zda-li je lepší samotný stroj, či stroj usměrňovaný člověkem no a za třetí ... startuje dnes v Ostravě nejvýznamnější akce ŠSČR, tedy Otevřené Mistrovství republiky můžů a žen v klasickém šachu!A opět mají Táboráci potažmo Jihočeši komu fandit. Zdeněk Vybíral (QCC České Budějovice) je momentálně nasazen jako č.37, celé předběžné startovní pole čítá zatím 60 hráčů. Pokud by to takto zůstalo, pak by Zdeňka čekal v prvním kole úřadující mistr ČR IM Vojtěch Plát (který už má splněn titul GM). Ale to se uvidí až dnes odpoledne, kdy bude zcela jasné, kdo do Ostravy dorazil a kdo ne ...

Pro úplnost vidím v startovním poli ještě jednoho "Jihočecha", je jím GM Marek Vokáč (QCC České Budějovice). Tomu budu samozřejmě také fandit, ale (nic proti Markovi), ale je to Jihočech, asi jako když někdo tvrdí, že je bývalý černoch :-)))

alt

Foto: Oba "Jihočeši" za šachovnicí a před ligovým zápasem (zřejmě proti Hradci Králové, uszuji z přítomnosti GM Martina Petra)

Favoritem č.1 je bezesporu 21. hráč světa, velmistr David Navara. Jsem zvědav, jestli překoná svůj extra výkon 8,5/9 (už nevím, z kterého roku) :-)))