Základní informace

Hrací místnost:

Sokolovna, klubovna 2. poschodí (vchod z Budějovické ulice).

Hrací dny:

ST 15:00 – 16:00 mládež, začátečníci

ČT 19:00 – 21:00 dospělí

Vedoucí: Ing. Zdeněk Havlůj – dospělí

e-mail: zdenek.havluj@quick.cz

Vedoucí: Alois Bartoš – děti

e-mail: abartos@volny.cz

mobil: 732 247 053

č. účtu: 12439301/0100

PřihlášeníTurnaje
Napsal uživatel Milan Borkovec   
Pondělí, 01 Květen 2017 08:01
Víkend šachem nabitý

Open Karlovy Vary vrcholí a Luděk Meszáros bojuje o celkové vítězství!


Čtenář webu ví, že máme "rozkoukány" tři významné akce, kterých se účastní naši hráči. A to na úrovni oddílu (Luděk Meszáros), na úrovni kraje (Zdeněk Vybíral, "Táborák" a zároveň člen QCC ČB) a i na úrovni ČR (Patrik Schoupal a Zdeněk Straka). Jdeme se tedy podívat, co se událo včera. A začneme událostí, která dnes vrcholí závěrečným kolem.Open Karlovy Vary 2017

Při podrobnějším pohledu na rozpis turnaje a výsledky jsem zjistil určité odlišnosti od "normálu". Za prvé má turnaj nezvyklý počet kol - tedy osm, za druhé bylo včera na pořadu tzv. dvoukolo. To bývá typické většinou v začátcích turnaje, když jsou hráči ještě "čerství". Dvoukolo je samo o sobě "nářez", v závěrečných kolech je to nářez dvojnásobný! Nás zajímá především účast Luďka Meszárose, který, jak víte, byl po pátém kole v samostatném vedení se ziskem 4,5/5.

Včera ráno bojoval černými s jedním z favoritů, s IM Sebastianem Plischkim. V partii se prosadil favorit, ale Luděk neklesal na mysli a vše si vynahradil odpoledne, když zvítězil s Jiřím Krejčíkem (elo 2151). Před dnešním závěrečným kolem je tak na skvělém druhém místě a bude hrát bílými figurami s FM Jiřím Soukupem (elo 2346) o celkové vítězství v turnaji! Budeme rozhodně držet palce, zdá se, že Luděk má "fazónu", na druhé straně je soupeř velmi silný. Nepředbíhejme, uvidíme navečer.

MČR Ostrava 2017

Mistrovství ČR mužů a žen včera pokračovalo druhým kolem. Zatím bez problémů hraje GM David Navara, když v prvním kole v souboji českých jedniček ukázal svoji sílu.I ve druhém kole souboj nepostrádal jistou pikantnost. Souboj bývalý trenér vs bývalý žák vyzněl lépe pro Davida, čili GM Jansa - GM Navara 0-1.

Opět zde máme "své" želízko, tedy Zdeňka Vybírala (QCC ČB). Ten měl včera "váhově" lehčího soupeře, domácího borce Tomáše Očkaye (Slavoj Poruba, 2107). Partii jsem neviděl, pouze pěknou závěrečnou kombinaci s obětí dvou figur. Zajímavostí bylo, že na onlinech svítil výsledek 0-1 ???, trochu jsem měl strach, zda Zdeněk třeba nezapoměl zmáčknout hodiny či něco podobného, ale zřejmě šlo o "přecvak" ...

Zdeněk tak má 1/2 a dnes bude opět čelit "těžkotonážníkovi". Soupeřem mu bude IM Richard Biolek (Agentura 64 Grygov, elo 2445). Opět držíme palce.

Infinity Chess Challenge 2017

No a na závěr tu máme probíhající trunaj ve freestylu či Advanced chess (nevím, jak to přesně nazvat), kde máme zástupce v týmu EtaoniShrdlu ( GM Zdeněk Straka  a Patrik Schoupal) a Biertrinker (GM Jan Židů). Máme za sebou 7 kol, čili jsme zhruba ve třetině turnaje. Včera se podařilo jednomu z dalších favoritů zvítězit (tým CoffeeOne) a tak máme v čele dva týmy se ziskem +2, čili 4,5/7. Za nimi pak 18-členná skupina , které vévodí s nejlepším pomocným hodnocením náš tým EtaoinShrdlu.

Jak vidím, bude to chtít bezmeznou trpělivost v čekání na svoji šanci. Myslím však, že spojení obrovských zkušeností z freestylu (Patrik Schoupal) a z korespondenční hry (GM Zdeněk Straka) ještě přinese své plody.

Dnes mají všichni borci čas na oddych a na úpravu své další bojové strategie. Pokračuje se v úterý a ve středu 8 a 9 kolem.

Pěkný sváteční den
MIlan Borkovec
Aktualizováno Pondělí, 01 Květen 2017 08:03
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Najděte nejlepší tah