Základní informace

Hrací místnost:

Sokolovna, klubovna 2. poschodí (vchod z Budějovické ulice).

Hrací dny:

ST 15:00 – 16:00 mládež, začátečníci

ČT 19:00 – 21:00 dospělí

Vedoucí: Ing. Zdeněk Havlůj – dospělí

e-mail: zdenek.havluj@quick.cz

Vedoucí: Alois Bartoš – děti

e-mail: abartos@volny.cz

mobil: 732 247 053

č. účtu: 12439301/0100

PřihlášeníLuděk na bedně !!!
Napsal uživatel Milan Borkovec   
Úterý, 02 Květen 2017 07:50
Open Karlovy Vary a MČR

Luděk Meszáros na třetím místě!

(+ aktualizace .. Rapid Týn nad Vltavou)

Vynikajícího úspěchu dosáhl náš oddílový kolega Luděk Meszáros, když na turnaji v Karlových Varech obsadil třetí místo !!! Velká gratulace !!! V závěrečném kole sice Luděk nestačil na celkového vítěze FM Jiřího Soukupa, ale výsledky "kolem" dopadly nad očekávání a Luděk tak mohl slavit místo "na bedně". Díky skvělému předchozímu průběhu měl nejlepší pomocné hodnocení a to ho nakonec vyneslo na zmíněné třeí místo!


Výsledky zde: http://chess-results.com/tnr277694.aspx?lan=5&art=1&rd=8&wi=821

alt

Rád bych napsal ještě nějaké podrobnosti, ale na webu turnaje je stále "aktualita", že ... "Polovina Openu KV je za námi" ... :-) Každopádně se tam třeba dnes něco objví, takže pro chtivé zájemce je možno "nakukovat" sem: http://www.sachykv.cz/


MČR Ostrava 2017

Ostravský koník pádí tryskem, po včerejšku máme za sebou už třetinu turnaje. A že se bylo na co dívat. Pěkný "nářez" byl k vidění na první šachovnici v partii GM Navara - IM Plát. Zrovna jsem si nesměle říkal, že by bílý mohl obětovat kvalitu na g7, ale vzhledem k rychlé hře černého jsem usoudil, že to vidí a že to nic není. Poté jsem se soustředil na partii našeho zástupce Zdeňka Vybírala, kde náš hráč hrál z přípravy, ale byl překvapen teoretickou novinkou ( 10.g4 !?, aspoň má megabaze, database online i "Anand" o tomto tahu mlčí!).

Asi po půlhodině jsem se vrátil k duelu č.1 a tam .. svítí 1-0, a zároveň skutečně přišlo 20. Vxg7 !! (!?). Partii doporučuji ke studiu, sám se do ní určitě ponořím, zatím nebyl čas.

Velmi mě zajímala partie GM Štoček - GM Kislinsky. Proč? Nu proto, že vidím oblíbenou strukturu benoni :-). Též se podívám hlouběji, už proto, že černý odešel od této partie z nepořízenou.

Následovala řada remíz, "vypíchl" bych galantního GM Marka Vokáče, který se ženami evidentně šetří silami :-).

Z letmého "průzkumu" stojí určitě za shlédnutí miniaturka v partii IM Vávra - Sikora 1-0 a "guláš" v partii Bartoš - GM Blatný 0-1 ...

A jak Zdeněk? Po zahrání novinky 10.g4!? se zamyslel skoro na 40 minut, vznikla zajímavá pozice, ve které se ale přece jen černému hůř dýchalo (méně prostoru, hlavně pro koníky). Nakonec však, jak už to bývá, rozhodla časová tíseň, v té už Zdeněk tahal za kratší konec, v úplném zavěru pak (asi) přehlédl ztrátu figury. Nic se neděje, dnes je taky den! Nasadíme husitské heslo ... nepřátel se nelekejte a na množství nehleďte a ... Jedééééém!!!

34. Májový turnaj Týn nad Vltavou 2017

Včera také proběhl jeden "místní" turnaj v nedalekém Týně nad Vltavou. Turnaj byl vcelku pěkně obsazen, papírově turnaji vévodili (či měli) tři Fide mistři ... Tomáš Vojta, Adolf Lacina, Jiří Gregor. Celkem hrálo 60 hráčů!

Z Táboráků vidím ve stratovním poli Lojzu Bartoše, Mariána Krbůšika, Pavla Procházku a Rudu Nováka.

Šlo o sedmikolový turnaj, výsledky si můžete prohlédnout zde: http://chess-results.com/tnr273806.aspx?lan=5&art=1&rd=7&wi=821

Dva ze tří favoritů potvrdili předpoklady, třetímu se nevedlo.

Z našich borců podal nejlepší výkon Špílmachr Pavel Procházka, který nastrádal 4/7, přičemž "po cestě" zdolal Lojzu a potvrdil tak výbornou formu z poslední doby (viz. vítězství v nedávném turnaji v Plané n. Lužnicí).

Pěkný den a zdar ... v nejbližší době :-)
Milan BorkovecAktualizováno Úterý, 02 Květen 2017 09:26
 

Komentáře  

 
#1 sachy 2017-05-02 14:03
Tak už jsem stihl osobně Luďkovi pogratulovat. Zároveň jsem vyjádřil očekávání, že nám nějakou vítěznou partii uveřejní na náš oddílový web. Každopádně vynikající výsledek, který si Luděk rozhodně zaslouží.
Zdraví
Pepa M.
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Najděte nejlepší tah