Základní informace

Hrací místnost:

Sokolovna, klubovna 2. poschodí (vchod z Budějovické ulice).

Hrací dny:

ST 15:00 – 16:00 mládež, začátečníci

ČT 19:00 – 21:00 dospělí

Vedoucí: Ing. Zdeněk Havlůj – dospělí

e-mail: zdenek.havluj@quick.cz

Vedoucí: Alois Bartoš – děti

e-mail: abartos@volny.cz

mobil: 732 247 053

č. účtu: 12439301/0100

PřihlášeníTurnaje
Napsal uživatel Milan Borkovec   
Úterý, 23 Květen 2017 07:13
Pro pár dolarů navíc a jeden soudek k tomu!

Smíchovský soudek a Infinity Chess

Tento víkend "ležel" můj pc nečinně v "kumbále", příčinou bylo malování celého našeho bytu. Musím říci, že následné dvoudenní uklízení mě zničilo několikanásiobně více, než moje letošní partie s GM Jansou :-))). Dnes se tedy vracím "plně vyzbrojen" s vyluxovaným a "zbrusu novým pc" (resp. se sám divím, že nyní vypadá jako nový :-))) ).Tento víkend proběhly dvě šachové akce, ve kterých se účastnili naši oddíloví kolegové, resp. jedna akce proběhla, druhá, dlouhodobá, skončila v sobotu.A protože v obou turnajích dosáhli naši zástupci vynikajích výsledků, pojďme se na tyto akce podívat zblízka.Nejdříve jdeme na "čerstvé" info ze Smíchova a poté se vrátíme k tzv. freestylu (viz. předchozí články).


V sobotu 20.května proběhl v ˇpivovaru Staropramen již 33. ročník turnaje "Smíchovský soudek". Jde o turnaj čtyřčlenných družstev v bleskovém šachu. Letos se na startu sešlo 40 týmů, přičemž na 15.místě startovního pole byl nahlášen tým Sokola Tábor ve složení Honza Trepka, Aleš Růžička, Luděk Meszáros a Marek Brčák, s průměrným "blesk" elem 2112. Jedničkou v turnaji byl tým Unichessu (prům elo 2404) v čele s GM Michalíkem.

Turnaj se hrál na 13.kol švýcarským systémem. zcela jednoznačně potvrdil roli favorita tým UNICHESSU, když nastřádal celkem 41 bodů, stříbro pobral GROP A (se třemi IM v týmu) a bronz pak tým Smíchov-Super (s GM bernáškem v čele). A co naši?

Sokol Tábor nakonec obsadil vynikající 6.místo se ziskem 30 bodů, na nichž se podíleli naši hráči následovně:

1. Honza Trepka 8 1/2 / 13 ... výhra s IM Přibylem, remis s IM Kriebelem
2. Aleš Růžička 6 1/2 / 13 ... remis s FM Gregorem, výhra s IM Studničkou, remis s IM Vávrou
3. Luděk Meszáros  8 / 13 ... sice žádný "zářez" titulovaného hráče, celkový výsledek však výborný
4. Marek Brčák 7 / 13 ... solidní výsledek jistě napomohl k celkovému skvělému 6.místu

Celkové pořadí zde: http://chess-results.com/tnr282780.aspx?lan=5&art=0&wi=821

Na závěr předám slovo přímému účastníkovi Luďkovi Meszárosovi, který mi mailem poslal krátké hodnocení:

Ve 13-ti kolovém klání čtyřčlenných družstev o Smíchovský soudek 2017 v bleskovém šachu (na 5 minut) s olympijským bodováním se patnáctí nasazení dravci ze Sokola Tábor (1.Trepka Jan 8,5 b, 2.Růžička Aleš 6,5 b, 3. Mészáros Luděk 8b a 3. bechyňský Marek  Brčák 7,0 b)neztratili a skončili na velmi pěkném šestém místě. Celkem se zúčastnilo 40 družstev, některé byly ze zahraničí. Škoda jen, že hlavních cen bylo pouze pro prvních pět nejlepších týmů, avšak po příjezdu domů mi kapitán družstva, Marek Brčák, volal, že nějaký menší soudek se zlatavým mokem Staropramen (hrálo se v tomto pivovaru)  - zřejmě jako cenu útěchy – obdrželo i naše družstvo. Tož NA ZDRAVÍ  kluci, bojovali jsme dobře!

Takže VELKÁ GRATULACE kluci !!!

Infinity Chess challenge 2017

V sobotu také skončil dlouhodobý, cca měsíc trvající turnaj ve freestylu, kde jsme měli též zástupce a to v podobě týmu EtaoinShrdlu (Patrik Schoupal a GM Zdeněk Straka). V sobotu večer proběhlo závěrečné, 21.kolo turnaje a my můžeme rekapitulovat.

Náš český tým EtaoinShrdlu obsadil skvělé 4.místo v konkurenci 80 týmů, přičemž chyběla jeiná výhra navíc, aby tým celou soutěž vyhrál! (Nejlepší pomocné hodnocení ze všech týmů).

Výsledek našeho týmu zněl: +2 =19 - 0 ... tedy v celé soutěži neodešel ani jednou poražen! Oba hráče čeká tedy sladka odměna 1 500 usd + 100 usd (fair play bonus za sehrání všech kol).

Celkové pořadí zde: http://www.infinitychess.com/Page/Public/TournamentUserView.aspx?TournamentID=2754&IsDialog=False&TournamentStatusID=3&IsTournamentView=true

Náš druhý český zástupce Biertrinker (GM Honza Židů) skončil na padesáti procentech s výsledkem +1 =19 -1 a obsadil celkové 35.místo.

Takže od nás opět VELKÁ GRATULACE našim borcům a věřím, že nám GM Zdeněk Straka poskytne nějaké dojmy z tohoto zajímavého turnaje v neméně zajímavé "odrůdě" šachu.

Ode mne zatím vše, mějte hezký den
Milan Borkovec
Aktualizováno Úterý, 23 Květen 2017 07:30
 

Komentáře  

 
#2 Táborák 2017-05-23 15:01
Pěkné umístění v silné konkurenci, gratuluji. Jenom to ukazuje,že Tábor má určitě na víc,než se zachraňovat ve druhé lize na poslední chvíli. Stačí,když bude hrát jako tým. Výsledky se určitě dostaví.
Zdendovi Strakovi přeji ať neusne na vavřínech. Pokrok nezastavíš. Tak přidej jádra, přetaktuj a začni chladit kapalným dusíkem.
Zdraví
Pepa M.
Citovat
 
 
#1 Marek Brčák 2017-05-23 10:38
Ahoj,
jen k tomu dodám, že třetí skončily Kobylisy a že jsme nedostali soudek, ale keramický půllitr jako pohár, kde je napsáno, že Sokol Tábor skončil šestý. Má ho Aleš, jež říkal, že a až bude mít cestu do klubovny, tak ho tam zanese.
Marek
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Najděte nejlepší tah