Základní informace

Hrací místnost:

Sokolovna, klubovna 2. poschodí (vchod z Budějovické ulice).

Hrací dny:

ST 15:00 – 16:00 mládež, začátečníci

ČT 19:00 – 21:00 dospělí

Vedoucí: Ing. Zdeněk Havlůj – dospělí

e-mail: zdenek.havluj@quick.cz

Vedoucí: Alois Bartoš – děti

e-mail: abartos@volny.cz

mobil: 732 247 053

č. účtu: 12439301/0100

PřihlášeníSmíchovský soudek 2017
Napsal uživatel Aleš Růžička   
Středa, 24 Květen 2017 20:59
Původně jsem neměl vůbec v plánu nějaký článek sepisovat, ovšem po kladných reakcích na náš výkon a též článku od Milana Borkovce
se pokusím čtenářům našeho webu maličko přiblížit atmosféru a průběh tohoto bleskového turnaje družstev.
Naše účast ve 33.ročníku turnaje Smíchovský soudek 2017 je silně spojena s osobou Marka Brčáka, který nás přemluvil, poté přihlásil, následně přemluvil na 100% a navíc se staral
o všechny technické záležitosti. Děkujeme Marku! :)

Dle šachovnic jsme hráli - 1. Jan Trepka, 2. Aleš Růžička, 3. Luděk Mészáros, 4. Marek Brčák, tempo partií bylo 2x5 minut, čili žádný přidávací bonus.

Pro turnaj jsou charakteristická slova, která zazněla při zahájení - nejedná se o klasický turnaj, nýbrž o společenskou událost. S tím souviselo nezapočítání turnaje na bleskové elo a taktéž brzy otevřený bar, který byl dobře zásoben pivním mokem značky související s budovou, kde se hrálo...

Naše družstvo Sokol Tábor bylo v turnaji nasazené jako č.15, ovšem dost toto nasazení ovlivnily chyby v elo hodnocení u některých hráčů. V našem případě měl Luděk uvedené elo snad 1950 (bleskové fide ale má 2164), dále všichni hráči jistého německého družstva měli uvedené elo 1500, přičemž dva z ních byli dokonce IM. Nutno sportovně přiznat, že to je spíše úsměvný detail, který se ve 13-ti kolovém turnaji 40-ti družstev zase tak moc neprojeví. Na Chess-results jsou k dohledání opravená nasazení a reálně jsme byli nasazeni jako č.10.
Před turnajem byl kapitánem Markem zvolen cíl - být do pátého místa! V případě splnění nám byla slíbena tekutá odměna.

Celý turnaj neprobíhal v bleskovém tempu, čili byl dostatek času na občerstvení a zvolení vhodné strategie k dalšímu kolu. V turnaji se objevilo několik velmistrů - Peter Michalík, Jan Bernášek a Eduard Meduna. Dále větší počet hráčů s titulem IM a FM. O zábavu tedy bylo postaráno. Jelikož se nám vcelku vydařil úvod turnaje, obehráli jsme prakticky všechna nejlepší družstva s různými úspěchy.
Jednalo o bleskovky, proto nebyla nouze o zajímavé momenty. Honza dal mat se zbývající jednou vteřinou, naopak já jsem dostal mat od IM Černouška při jeho zbývajících čtyřech vteřinách, Marek dal mat střelcem a jezdcem díky spadlému praporku, IM Studnička mi nastavil v koncovce figuru, apod.
Nejvíce šokující moment v turnaji nastal po 8. kole, kdy ing. Trepka prohlásil, že "s tím Michalíkem se nedá hrát" !!! Toto přiznání pisatele těchto řádků tak rozhodilo, že prohrál další 3 partie a udělal tak dvě malé rošády v řadě. Tento můj výpadek silně poznamenal výsledek družstva, kdy padly teoretické naděje "na bednu" a spíše jsme se upínali k možnému pátému místu.

Před posledním kolem jsme věděli, že musíme hodně vyhrát a němečtí Heinzelmünner (za které hrál nám dobře známý IM Olaf Heinzel !!!) musí hodně prohrát :) Ovšem soupeř do posledního kola byl více než těžký - 3. nasazený tým Smíchov-Super v čele s GM Bernáškem. Mým soupeřem byl IM Vávra a po klasickém bleskovkovém průběhu dospěla partie do pravděpodobně lepší/vyhrané pozice za moji maličkost, ovšem s časem 13 sekund oproti 23 sekundám jsem volil vynucené opakování tahů a remis. Za odměnu jsem se dozvěděl spoustu zajímavých synonym k názvům pohlavních orgánů od naší 1. šachovnice, jelikož jsem to prostě po...kazil a vlastně tak zničil celou sobotu. Nutno dodat, že výhrou 2,5-1,5 jsme odsunuli našeho soupeře z posledního kola na 5. místo. Naši němečtí přátelé vyhráli a skončili čtvrtí. Na vytoužené páté místo nám v olympijském systému chyběly 2 body...

Co říci závěrem? Osobně bych uvítal rychlejší zahájení turnaje a celkově svižnější průběh,
ovšem možnost měření sil se silnými soupeři bohatě převážila drobné nedostatky.

Výsledky jednotlivců:
Honza - 8,5/13, perfo 2302
Aleš - 6,5/13, perfo 2100
Luděk - 8/13, perfo 2144
Marek - 7/13, perfo 2015

Výsledky na Chess-results: http://chess-results.com/tnr282780.aspx?lan=5&art=0&wi=821
Článek o turnaji: http://prazskysach.cz/smichovsky-soudek-2017-vysledky/

Přikládám též fotografie zmiňovaného soudku, který Marek nakonec vyjednal za 6. místo a který
snad jednou doputuje do naší klubovny...

Sponzor Priste

Soudek 2017Aktualizováno Středa, 24 Květen 2017 21:03
 

Komentáře  

 
#1 Václav Hašek 2017-05-25 11:46
To jste se zase všichni tři ožrali, ( kromě
L.M.to je slušný člověk), měli by jste se
léčit!!!
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Najděte nejlepší tah