Napsal uživatel Milan Borkovec
Středa, 27 Prosinec 2017 22:23
Táborská Věž 2017 - 60.ročník

Vítezem Zdeněk Vybíral 7/7!

Dnes, 27.prosince 2017 proběhl v Jihočeské Univerzitě v Táboře tradiční vánoční turnaj v rapid šachu. Jako vždy se bojovalo ve třech kategoriích. Hlavní turnaj dospělých (v rámci tohoto turnaje byla vyhlášena i kategorie dorostu), a dva turnaje mládeže. Letošní turnaj byl podpořen finančně Jihočeskou Univerzitou v Táboře a Městem Tábor. Pojďme se podívat na výsledky.

Turnaj dospělých

Na startu se sešlo 83 účastníků, nejvýše nasazenými bylil Martin Cuhra (QCC České Budějovice), Zbyněk Šír (ŠK Rapid Pardubice) a FM Štěpán Papáček (TJ Jiskra Třeboň). Každý hráč sehrál tzv. "švýcarem" 7 partií tempem 2 x 25 minut. Stylem start - cíl zvítězil jednoznačně Zdeněk Vybíral (QCC České Budějovice) stoprocentním ziskem 7/7! Zdeněk to komentoval, že se mu podařilo vyvarovat se hrubých chyb, a když už chyby dělal, bylo jich méně a byly menší než chyby soupeřů :-). Stříbro vybojoval Václav Kotál (Šachová akademie VŠTE), když si v průběhu turnaje úspěšně poradil s FM Štěpánem Papáčkem (výhra) a Janem Miebauerem (remíza). Celkem nastřádal 6/7, což mu zajistilo samostatné druhé místo. Bronz pak zůstal v Táboře zásluhou Milana Borkovce (Sokol Tábor), který si vybral slabší chvilku v 5.kole (prohra s panem Petrem Melmukem). V závěru však "zabral" a tak mu 5 1/2 / 7 + plus nejlepší pomocné hodnocení stačilo na celkové třetí místo.

V rámci turnaje dospělých byla vyhlášena kategorie dorostu:

1. Václav Kotál (Šachová kademie VŠTE)    6
2. Jan Miesbauer (Šachklub Písek)              5
3. David Zvolenský (TJ Jawa Brodce)         5

Turnaj mládeže 2002

V turnaji ročníků 2002 a mladších se zúčastnilo 25 hráčů a hráček, nasazenou jedničkou byl Tadeáš Hanzl (Belgie). Palmu vítězství si však nakonec odnesl Václav Měřínský ze Šachklubu Tábor se ziskem 5 1/2 / 7. Lukáš Zeman (TJ Spartak Vlašim) nasbíral stejně bodů, horší pomocné hodnocení mu však přisoudilo stříbrnou medaili. Bronz si odnesl Zdeněk Chval (QCC ČB) 5/7.

Turnaj mládeže 2008

V kategorii nejmladších se na startu sešel stejný počet šachistů a šachistek, tedy 25. Nejmladší hráli na 9 kol tempem 2 x 15 minut na partii. Zde bylo mnoho začínajících šachistů, od 9. místa mají všichni nasazovací elo 1 000. Uvidíme, zda v blízké budoucnosti vyroste nějaký nový David Navara :-) Zde si výhru odnesl Daniel Pražák (Šachová kademie VŠTE) 7 1/2 / 9, David Teplý (Španělsko) mu konkuroval stejným bodovým ziskem, ale horším pomocným hodnocením a bronz získal Nikolas Daniel Zeman (TJ Spartak Vlašim) ziskem 7/9.