Základní informace

Hrací místnost:

Sokolovna, klubovna 2. poschodí (vchod z Budějovické ulice).

Hrací dny:

ST 15:00 – 16:00 mládež, začátečníci

ČT 19:00 – 21:00 dospělí

Vedoucí: Ing. Zdeněk Havlůj – dospělí

e-mail: zdenek.havluj@quick.cz

Vedoucí: Alois Bartoš – děti

e-mail: abartos@volny.cz

mobil: 732 247 053

č. účtu: 12439301/0100

Přihlášení2.Česká liga
Napsal uživatel Milan Borkovec   
Neděle, 11 Únor 2018 19:07
Unichess Výletná - Sokol Tábor  3 1/2 - 4 1/2

" aneb sokolové pomalu nabírají výšku"

Dnešní komentář k zápasu začnu netradičně. Na moji sms kolegovi Pavlovi Novákovi, že "vedeme 4,5", přišla odpověď: " Nový rok, nový Sokol" :-). Zatím se zdá, že tomu tak skutečně je. Podzimní sezóna byla katastrofální, 5 proher v řadě. Nyní se zdá, že jsme se na rok 2018 vyspali dorůžova :-), protože dnes jsme zapsali třetí výhru v řadě! Cestovali jsme do hlavního města, konkrétně byl naším soupeřem tým Unichess Výletná. Vědomi si důležitosti utkání, nastoupili jsme prakticky v základu (kromě Oldy). Byli jsme zvědavi, jaké trumfy vynese soupeř. Ten ze svého základu vynechal prakticky pouze FM Kubu (nepočítáme-li Vladimíra Škáru, který zatím nastoupil pouze jednou). Bylo jasné, že bude rozhodovat každičká půlka ...


Unichess Výletná Sokol Tábor
Jurčík Martin (C,Z) 2331F ½ - ½ 2213F Borkovec Milan (Z)
Bartoš Jan (Z) 2203F ½ - ½ 2222F Zeman Matyáš (Z)
Pokorný Petr (Z) 2187F 1 - 0 2200F Blažek Jiří (Z)
Lamser Jan (Z) 2139F 1 - 0 2167F Trepka Jan (Z)
Popper Tomáš (Z) 2032F 0 - 1 2080F Růžička Aleš (Z)
Koubová Anna Marie 1945F ½ - ½ 2109F Ptáčník Pavel (H,Z)
Šplíchal Petr 1967F 0 - 1 2094F Janda Pavel (H,Z)
Miskolczi Vítězslav 2001F 0 - 1 2018F Hrubý Milan
:

Zápas začal dvěma remízami, i když nešlo o žádné "rychlovky". První skončila 1. šachovnice. V partii Jurčík Martin - Borkovec Milan bylo rozehráno benoni, černý ze zahájení vyrovnal hry. V 15.tahu pak bílý nabídl remízu, po vnitřní poradě s kapitánem :-) jsem usoudil, že není čas na hrdinství a kromě toho se mi celkově zápas začíná líbit (Aleš má např. čistou kvalitu navíc, ostatní stojí "normálně") a tak jsme si potřásli pravicemi. Milan Hrubý po zápasu vtipně poznamenal, že tato půlka rozhodla :-))) Stav je 1/2 - 1/2.

Poté končí smírem i druhá šachovnice, čili partie Zeman Matyáš - Bartoš Jan. Velmi zajímavá skotska hra se vyznačovala tím, že se oba borci snažili na sebe strhnout iniciativu, nepovedlo se to však žádnému. Po "vybití" materiálu přišel logicky smír ... stav 1 - 1 .

Začíná nám "to tam padat"!

V partii Šplíchal Petr - Janda Pavel hrál náš hráč ve velkém stylu. Pozice byla velmi dynamická, černý se snažil prodrat celou partii k bílému králi, to se mu nakonec podařilo! Jak Pavel vtipně poznamenal, engine ukáže, zda bylo vše spočítáno dobře či ne :-). Každopádně důležitá výhra, navíc černými figurami. Ujímáme se vedení 2 - 1.

Další bod přidává Milan Hrubý, ketrý evidentně chytil "slinu" už minulou neděli kdy porazil v divizním utkání Jaroslava Hejla. Dnes vyvinul v královské indické tlak na černého krále, soupeř se naopak na opačném křídle k ničemu zásadnímu nedostal. Milan nakonec prorazil v centru a partii zakončil čistým matem. Vedeme 3 - 1!

To vypadá už přímo výtečně páááč Aleš drží stále kvalitu navíc a Pavel Ptáčník má šance na vítězství (alespoň tak se mi zdá).

Jediné chmury vyvolávají pozice na třetí a čtvrté desce. Přičemž zpočátku nic nenasvědčovalo, že by se zde měla dít nějaká újma. Jirka Blažek rozehrál stejně jako kapitán benoni a stál velmi dobře a Honza Trepka podle mého názoru stál se zahájení lépe (zdálo se mi, že i více než dobře, ale může jít pouze o můj optimismus :-) ). Každopádně zde došlo k otočkám ... Jirka Blažek v ostré pozici přehlédl nepříjemný tah dámou a rázem řešil řadu problémů. U Honzy přesně nevím co se stalo, ale najednou vidím, že je o kvalitu kratší ... Zde to vypadá bohužel na dvě nuly, čili se spoléháme na Aleše a Pavla Ptáčníka.

K dalšímu překvapení už nedošlo, takže pouze stručně a chronologicky.

Unichess snižuje zásluhou Petra Pokorného, který závěrečný útok provedl energicky a nedal už našemu hráči šanci, vedeme pouze 3 - 2.

Pavel Ptáčník (zřejmě) svoji výhodu postupně propustil mezi prsty, ale na víc už soupeřka pomýšlet nemůže. Partie nakonec končí remízou, to by nám už vadit nemělo, vedeme 3 1/2 - 2 1/2.

Zraky všech se upírají na Aleše, přesněji na jeho pozici. Honzovi sice byla vrácena kvalita nazpět, ale pěšec méně v koncovce nebudí stále důlvěru ...

Nějakých 20-30 minut jsme napjati, zda Aleš uplatní převahu. Ten však hraje zkušeně a hlavně pozorně, takže kýžený bod se zhruba v půl třetí objevuje v zápisu o utkání :-). Vedeme 4 1/2 - 2 1/2 a víme, že máme další důležité tři body.

Domácí pak "kosmeticky" upravují na konečných 3 1/2 - 4 1/2 zásluhou Jana Lamsera, který koncovku taktéž zkušeně ukočíroval.

Na oslavy však je ještě hodně brzo, protože za dva týdny nás čeká zápas roku. 25.února doma přivítáme Sokol Kolín, který momentálně uzavírá tabulku. Po tomto zápase se dá říci, že už budeme"hodně moudří" :-))) Doufejme, že v pozitivním smyslu...

Mějte se fajn a pěkný týden
Milan Borkovec

Aktualizováno Neděle, 11 Únor 2018 20:11
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Najděte nejlepší tah