Základní informace

Hrací místnost:

Sokolovna, klubovna 2. poschodí (vchod z Budějovické ulice).

Hrací dny:

ST 15:00 – 16:00 mládež, začátečníci

ČT 19:00 – 21:00 dospělí

Vedoucí: Ing. Zdeněk Havlůj – dospělí

e-mail: zdenek.havluj@quick.cz

Vedoucí: Alois Bartoš – děti

e-mail: abartos@volny.cz

mobil: 732 247 053

č. účtu: 12439301/0100

Přihlášení2.JČ divize
Napsal uživatel Milan Borkovec   
Neděle, 25 Březen 2018 19:52
QCC České Budějovice C – Sokol Tábor C   3 1/2 - 4 1/2

První místo stále na dosah

Luboš Otradovec mi poslal postřehy z předposledního kola 2.JČ divize a s potěšením mohu konstatovat, že Sokol Tábor C "zabral" , zvítězil v přímém souboji o čelo soutěže a před závěrečným přímým soubojem o první místo má vše ve vlastních rukou! Zcela jistě budu v sobotu 7.dubna držet palce a zřejmě se přijdu osobně podívat! Nyní už předávám slovo Lubošovi.

V sobotu 24.3. jsme vyrazili v silné sestavě na domácí QCC ČB. Věděli jsme, že pokud chceme myslet na první místo v tabulce musíme dnes vyhrát. Po smutné prohře v Kaplici, solidní remíze se Strakonicemi jsme doufali v lepší zítřky. Druhý tým v tabulce se proti nám vyzbrojil silnou osmičkou, takže jsme tušili, že to bude tuhý boj.QCC České Budějovice CSokol Tábor C
Nejdl Eduard (VH) 2063F 0 - 1 2027F Rosenzweig Vladimír (VH)
Nagy Ladislav (VH) 1956F ½ - ½ 2032F Žilavý Jan (VH)
Hess Pavel (H) 1975F 1 - 0 1891F Havlůj Zdeněk
Havlíček Jiří 1845F ½ - ½ 1852F Krch Lukáš
Placer Sebastian 1884F 0 - 1 1939F Bartoš Alois
Štěch Pavel 1763F ½ - ½ 1875F Otradovec Luboš
Pavlíček Adam 1636F 0 - 1 1740F Novák Lukáš
Chval Zdeněk 1323F 1 - 0 1720F Vavroušek Petr (H)
:


Krch - Havlíček: První úkol, jako kapitán, Lukáš splnil a to postavit silnou sestavu. Druhý ho teprve čekal a to partie na 4.desce. Lukáš soupeře překvapil sicilským gambitem. Oba hráči se báli jeden druhého a tak se raději domluvili na remíze … 1/2-1/2

Otradovec - Štěch.: Jelikož jsem šachy dlouho neviděl, obával jsem se, jak se to v zápase projeví. Bohužel to na mne bylo znát. Koukal jsem na věci déle, než je i mým zvykem. Dlouho rozmýšlet mezi dvěma rovnocennými tahy je velký luxus, který si nemohu dovolit. Hrála se sicilská se Sb5. Dospělo to do malinko lepší pozice pro mne, ale… již mi v hlavě bliká kontrolka, že mi zbývá 20 minut na 18 tahů a vymýšlet vyhrávající tahy s minutou na tah … už se znám. Nabízím remízu, soupeř přijímá … 1-1

Hess -Havlůj.: Na třetí desce usedl Zdeněk Havlůj proti Pavlu Hessovi. Hrála se Královská indická. Bílý má odkopaného krále, když spustil pěšcový útok na soupeřovu rošádu. Černý má zase po šachovnici rozbité pěšce. Podle všeho stál Zdeněk Havlůj lépe, bohužel si nechal nešťastně chytit jezdce za dva pěšce. Vzdává … prohráváme 1-2

Placer - Bartoš.: Na Lojzu Bartoše čekal mladý nepříjemný soupeř. Zahájení přešlo z Paulsenova systému na Zavřenou sicilku, což černému evidentně vyhovovalo. Černý v partii provedl krásnou oběť kvality, která mu je následně vrácena i s úroky v podobě dvou pěšců. Pyramidová struktura černých pěšců s navrchu tyčícími se střelci jen naznačovala, že výhra je jen otázkou času. I tak se stalo a my si připisujeme cenný bod … vyrovnáno 2-2

Pavlíček - Novák.: 7. deska, dámský gambit. Lukáš vytváří hrozby na soupeřova krále, ten je nucen pěšcového oslabení a následné ztráty pěšce. Později Lukáš ve vhodném okamžiku mění materiál a jde si králem pro další pěšce. Výhra … vedeme 3-2

Vavroušek - Chval.: Výměnná španělka. Petr Vavroušek stál po zahájení jistě lépe. Leč začal to hrát pasivně, až dal příležitost soupeři spustit útok na krále. Černý začal dělat díry do bílé rošády, nejdříve na g později i h sloupci. Po přežití útoku z toho vyšel soupeř s pěšcem více a střelcem proti jezdci. Najednou ale nastalo velké překvapení, kdy Petr prohrává na čas. Celý den žil v domnění, že třiceti minutový přídavek je již po 30. tahu a v klidu si nechal spadnout prapor. No, i to se stává. Útěchou nám může být, že pozice bílého byla taková, kdy by jen bojoval o remízu. Stav se vyrovnává … 3-3

Nejdl - Rosenzweig.: Na první desce se odehrála asi nejzajímavější partie. Sicilka se Sb5. Začátek podobný jako na 6.desce. Uzavřený střed, boj na opačných stranách. Bílý probourává dámské křídlo a získává nějaké pěšce. Černému nezbývá než all in v podobě útoku na bílého krále, navíc pod časovou tísní. Černý postupně získává lepší a lepší pozici, bílý odevzdává zpátky materiál. Matící závěr byla již jen třešnička na dortu. Stav … 4-3

Žilavý - Nagy.: Poslední partie zápasu. Sicilka. Od začátku pozice v rovnováze a tak i partie skončila. Honza měl v koncovce střelce proti jezdci. Soupeř správně postavil své pěšce a žádný možný postup pěšců nebyl možný. Vzhledem k průběhu utkání to soupeř ještě zkoušel. V té době jsme se ale již začali radovat, jelikož jsme věděli, že tohle Honza neprohraje. Remíza a my vezeme domů cenné tři body… 4,5-3,5

Krásný to zápas, spoustu poučných partií, ale hlavně tři body jsou tři body!

Před námi leží již poslední zápas a asi nejzajímavější zápas sezony, kdy se náš tým na domácí půdě utká se silným VŠTE České Budějovice B. Vzájemný zápas rozhodne o první místo v tabulce. Kdo si tedy nechce tuto podívanou ujít a chce nás podpořit při boji o první místo, přijďte v sobotu 7.4. do Sokolovny. Já si to rozhodně nenechám ujít.

Na závěr ještě tabulka pro pokochání: http://db.chess.cz/soutez.php?sid=1843
Loučí se Luboš Otradovec
Aktualizováno Neděle, 25 Březen 2018 20:04
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Najděte nejlepší tah