Základní informace

Hrací místnost:

Sokolovna, klubovna 2. poschodí (vchod z Budějovické ulice).

Hrací dny:

ST 15:00 – 16:00 mládež, začátečníci

ČT 19:00 – 21:00 dospělí

Vedoucí: Ing. Zdeněk Havlůj – dospělí

e-mail: zdenek.havluj@quick.cz

Vedoucí: Alois Bartoš – děti

e-mail: abartos@volny.cz

mobil: 732 247 053

č. účtu: 12439301/0100

Přihlášení2. liga
2.Česká liga
Napsal uživatel Milan Borkovec   
Neděle, 20 Květen 2018 19:58
Sokol Tábor A očima (unaveného) kapitána


V závěrečném článku ke 2.České lize jsem slíbil, že po opadnutí emocí ze záchrany našeho týmu se k letošní sezóně vrátím. Máme zhruba měsíc po ukončení soutěže, čili ideální čas na střízlivé zhodnocení sezóny.

Aktualizováno Neděle, 20 Květen 2018 20:50
 
2.Česká liga
Napsal uživatel Milan Borkovec   
Úterý, 10 Duben 2018 05:47
Sokol Tábor - Šachklub Písek   5 1/2 - 2 1/2

Záchrana v pravé poledne

Kdo si pamatuje naší situaci na počátku roku 2018, zajisté nyní nevěřícně zírá :-). Ano, po pěti prohrách a beznadějně posledním místě se nakonec můžeme radovat ze záchrany a z krásného (vzhledem k vývoji) 6.místa! V neděli jsme hostili naše kolegy z nedalekého Šachklubu Písek. Matematika byla jasná, jak už jsem napsal kolegům v předzápasovém mailu. Výhra = jistota, remíza = obrovská pravděpodobnost záchrany (Jihlava by musela zdolat svého soupeře 7:1 a Kolín by musel porazit první Pankrác), prohra = povinné modlení týmu až do večera a v případě sestupu rituální sebevražda celého oddílu. Stylově, probodení králem. Mimochodem nepravděpodobná varianta při eventuelní remíze prakticky nastala, Kolín skutečně zvítězil (čímž se zachránil) a Jihlava hrála 7:1 ... jenže opačně, než by si přála :-).

No a navíc se nám podařilo zvítězit, čímž jsme "matematiku" nedopustili.

Pojďme se podívat na průběh závěrečného ligového zápasu. Opět nejdříve strohé výsledky:

Aktualizováno Čtvrtek, 03 Květen 2018 14:05
 
1.liga
Napsal uživatel Milan Borkovec   
Neděle, 25 Březen 2018 20:07
QCC České Budějovice A - ŠK Joly Lysá nad Labem C   5 - 3

Vítězství naděje

Dnes jsem ráno odcestoval coby hrající řidič společně s GM Markem Vokáčem a Zdeňkem Vybíralem směrem na  České Budějovice, kde jsme hostili beznadějně poslední tým z Lysé nad Labem. Po příjezdu do hracího sálu zjišťuji, že budu protentokrát dokonce řidič nehrající, protože soupeř nesehnal osmičku statečných, nýbrž pouze šestku. Vedeme tedy rovnou "z výkopu" 2-0, což je jistě na začátek uklidňující (při vědomí, že vyhrát prostě MUSÍME), ale tři body to stále nezaručuje.

Aktualizováno Neděle, 25 Březen 2018 20:48
 
2.Česká liga
Napsal uživatel Milan Borkovec   
Sobota, 24 Březen 2018 11:00
Videokomentář k zápasu Eurovia Praha - Sokol Tábor

Letošní premiérový videokomentář je na světě! :-) Konečně jsem se dostal a odhodlal k namluvení  komentáře k našemu ligovému zápasu a musím dodat, že jsem velice rád, že jsem se začal více věnovat a soustředit na vlastní průběh partie (dle rady GM Cveka). Ušetřil jsem tak energii pro vlastní boj, zároveň však nějaký ten infarkt :-)))

Tož příjemný poslech přeje
Milan Borkovec

 
2.Česká liga
Napsal uživatel Milan Borkovec   
Neděle, 18 Březen 2018 19:13
Výhra v hodině dvanácté!

Eurovia Praha - Sokol Tábor   3 - 5

Dnes jsme si udělali výlet do Lysé nad Labem, kde má hrací místnost náš soupeř - tým Eurovia Praha. Pro nás jeden z dalších "zápasů roku". Jedině výhra nás mohla uspokojit v našich záchranářských pracech. Zápas jsme nakonec zvládli, i když se to neobešlo bez klasických infarktových stavů ... :-) Tedy lets go!

Aktualizováno Neděle, 18 Březen 2018 19:38
 
1. a 2. liga
Napsal uživatel Milan Borkovec   
Neděle, 04 Březen 2018 18:25
Jihočeské ligové týmy balancují na hraně

Přiznám se, že k článku o zápasu 2.České ligy Sokol Tábor - Sokol Kolín jsem se počátkem minulého týdne nedostal, potom už se mi do něho nechtělo. Dnes jsem byl účastníkem (tragickým) dalšího ligového zápasu, konkrétně TJ Pankrác - QCC ČB. Vezmu to tedy "z jedné vody načisto".

Sokol Tábor - Sokol Kolín   3 - 5

Důležitý zápas jsme nezvládli, Kolínští přijeli do Tábora s cílem poprat se o poslední šanci na záchranu, my bychom v případě výhry mohli už už slavit. Nestalo se, po velmi nadějném průběhu jsme odešli poraženi. Při krátkém proslovu jsem před zápasem prohlásil mimo jiné: " Ať zvítězí ten lepší". Vedle stojící IM Pavel Jírovský se pousmál a dodal:" Nebo ten šťastnější". :-) Nakonec byli soupeři šťastnější, ale i o "fous" lepší.

Aktualizováno Neděle, 04 Březen 2018 19:03
 
2.Česká liga
Napsal uživatel Milan Borkovec   
Neděle, 11 Únor 2018 19:07
Unichess Výletná - Sokol Tábor  3 1/2 - 4 1/2

" aneb sokolové pomalu nabírají výšku"

Dnešní komentář k zápasu začnu netradičně. Na moji sms kolegovi Pavlovi Novákovi, že "vedeme 4,5", přišla odpověď: " Nový rok, nový Sokol" :-). Zatím se zdá, že tomu tak skutečně je. Podzimní sezóna byla katastrofální, 5 proher v řadě. Nyní se zdá, že jsme se na rok 2018 vyspali dorůžova :-), protože dnes jsme zapsali třetí výhru v řadě! Cestovali jsme do hlavního města, konkrétně byl naším soupeřem tým Unichess Výletná. Vědomi si důležitosti utkání, nastoupili jsme prakticky v základu (kromě Oldy). Byli jsme zvědavi, jaké trumfy vynese soupeř. Ten ze svého základu vynechal prakticky pouze FM Kubu (nepočítáme-li Vladimíra Škáru, který zatím nastoupil pouze jednou). Bylo jasné, že bude rozhodovat každičká půlka ...

Aktualizováno Neděle, 11 Únor 2018 20:11
 
2.Česká liga
Napsal uživatel Milan Borkovec   
Pondělí, 29 Leden 2018 06:15
Sokol Tábor -  TJ Spartak Vlašim

vítězství v pravý čas!

Situace našeho A-týmu nebyla před 7.kolem záviděníhodná, ke všemu nás čekal momentální lídtr tabulky TJ Vlašim. Přesto jsme chtěli zabojovat a získat životně důležité tři body. Dopomoci k výhře měl i poprvé v sezóně nastupující Jirka Blažek. Velkou neznámou byla pro nás sestava soupeře, přijedou "esa", či nepřijedou? Nakonec soupeři dorazili bez IM Jiřího Rýdla a FM Tomáše Vojty, kteří byli zaneprázdněni jinými povinnostmi.To bylo sice jisté plus pro nás, ale sestava Vlašimi je i tak poměrně slušně "nabita" ... Jaký byl tedy průběh zápasu?

Aktualizováno Pondělí, 29 Leden 2018 18:40
 
2.Česká liga
Napsal uživatel Milan Borkovec   
Neděle, 14 Leden 2018 18:00
Klub šachistů Říčany 1925 - Sokol Tábor  3 1/2 - 4 1/2

 "aneb Caissa ještě nezlomila svoji hůl"

Další kolo 2.České ligy nám připravilo výlet do nedalekých Říčan. Kdo sleduje pouť našeho týmu, ví, že situace je tristní. Přesto jsme jeli do Říčan probudit naší malinkou naději v boji o záchranu.Jedině výhra mohla zvýšit o pár procentních bodíků naší šanci. Nakonec jsem ji využili, ale bylo to o infarkt :-) Pojďme na to.

Úvod zápasu byl nad očekávání. Pavel Janda využil černými značné nepřesnosti soupeře v zahájení a měl krásného pěšce k dobru (později i dva). Stál jednoznačně na výhru a bylo pouze otázkou, zda dokáže partii do výhry dotáhnout. Partie Pavel Ptáčník - Marek Malý jakoby "z oka" vypadla včerejší extraligové partii GM Blatný - GM Láznička. Tam černý reagoval v jisté chvíli tahem f7-f5 a postupně partii vyhrál. Dnes černý reagoval skromnějším f7-f6 a dostal se do potíží. Co budu dále povídat, obě parti naši hráči skvěle vyhráli a my se uajli vedení 2-0! Velmi nadějný začátek!

Aktualizováno Neděle, 14 Leden 2018 18:56
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 13

Najděte nejlepší tah