Oddíl žije! OP a zápas David Hák – Milan Borkovec (aktual. 8.11)

8.listopadu

Oddílový přebor + zápas Hák – Borkovec pokračuje dál! Výsledky zde:

Bartoš – Severa        1-0
Vaněk – Odehnal      0-1
Petráněk – Ducho     1-0
Novák P. – Kotleška  0-1

Co jsem stačil zaregistrovat, tak Lojza v zajímavé sicilce s opačnými rošádami spustil na Jirku útok na krále, ten se ukázal býti důraznějším, než protiakce černého na křídle dámském. Partie končila ziskem figury pro bílého. Pavel Novák si udržoval se svým soupeřem pěšce navíc, zřejmě však pocit bezpečí byl příliš velký. Stačila chvilička nepozornosti a figurka byla nenávratně pryč. Černý partii zkušeně dovedl k výhře. Další dvě partie jsem nesledoval, takže o průběhu nevím zhola nic.

V čele je nyní čtveřice hráčů, i když s různými počty sehraných partií …

3.partie zápasu
Borkovec Milan – Hák David   1-0

Očekával jsem francouzskou obranu, „objevila“ se sicilská a to najdorfova varianta. David hraje po 6.Sg5 nezvyklé 6… e5?! Překvapený bílý reaguje mírně, takže hra je cca v rovnováze. Po neopatrné výměně bělopolného střelce za koníka na d5 se však bílý dostává „k veslu“ a udržuje mírnou či větší převahu. V časové tísni David přehlíží malou taktiku, následná střelcová koncovka je za bílého vyhraná. Přes Davidův velký odpor je zajíců (pěšců) příliš mnoho …

3.listopadu

Doplňuji čtvrteční výsledky“

Mészáros – Petráněk    0,5 : 0,5
Severa – Novák J.         0,5 : 0,5
Kotleška – Budil              0 : 1
Bartoš – Vaněk               1 : 0

Aktualizována je i průběžná tabulka. Další kolo je na pořadu ve čtvrtek 7.listopadu + by měla proběhnout třetí partie nzápasu David Hák – Milan Borkovec

 

25.října 2019

Včerejší čtvrteční večer patřil dohrávkám oddílového přeboru, zápas Davida s Milanem má pauzu, třetí partii hráči sehrají 7.listopadu. Dohrávky dopadly následovně:

Novák Jiří – Budil          1-0
Ducho – Novák Pavel    0-1
Odehnal – Bartoš          0-1
Kotleška – Vaněk           1-0

Momentálně je ve vedení duo Luděk Meszáros (Sokol Tábor) a Jirka Novák (Spartak SU), oba 3/3. (Viz. tabulka)

18.října 2019

Včerejší čtvrteční večer patřil 3.kolu oddílového přeboru a 2.partii tréninkového zápasu mezi Davidem Hákem a Milanem Borkovcem. V klubovně bylo po dlouhé době tak živo, že jsem se rozhodl tuto (v posledních letech vyjímečnou událost 🙂 ) řádně zdokumentovat.

Pozorný čtenář jistě spočítá, že se včera bojovalo na sedmi šachovnicích, šest náleželo oddílovému přeboru v klasickém šachu, na sedmé bojovali David s Milanem.

Přichází i diváci. Zde např. Zdeněk Vybíral, současný trenér Davida Háka. V popředí pracovní stůl pana rozhodčího Václava Haška, ketrý zřejmě na chodbě u okna „bafal“ cigárko 🙂

Všichni v plném soustředění …

Co nového se tedy událo v oddílovém přeboru? Výsledky zde:

Novák Jiří – Odehnal    1-0
Petráněk – Severa         1-0
Vaněk – Budil                0-1
Ducho – Kotleška          0-1
Novák P. – Meszáros    0-1
Bartoš – Procházka       1/2-1/2

Zápas David Hák – Milan Borkovec

Jak jsem poznamenal v úvodu, na partii se přišel podívat Zdeněk Vybíral současný trenér Davida. A hned zvedl „Prize money“ zápasu !!! Knihy, které vidíte v náhledu dnešního článku jsou cenou pro vítěze zápasu!

Včera byla na pořadu dne 2.partie, David měl bílé figurky. Zahájil tahem 1.d2-d4 (mírné překvapení pro soupeře), načež cerný neexperimentoval. Vzniklo benoni, David zahrál ve 12.tahu „rare continuation“ 🙂 a o zábavu bylo postaráno. Ze zahájení vyšel bílý asi s mírnou převahou, posléze se role vyměnily, lépe stál černý. V jistý moment si zřejmě mohl vzít pěšce na b2 s reálnými vyhlídkami na celý bod. To se nestalo, následný přechod do čtyřvěžové koncovky už asi nesliboval oběma hráčům více než půl bodu. Čili remíza a celkově 1 1/2 – 1/2.

 

Rozpis celého přeboru zde: http://www.sokolta.cz/wp-content/uploads/2019/10/Rozpis-OP.docx

Asi vše podstatné ze včerejška, pěkný pátek a víkend a vůbec 🙂
Milan Borkovec

 

 

 

 

Author: Milan Borkovec

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *